PrimaVera - Włoska tradycja
gotujwstylueko.plMieszcząca się w prowincji Mantua, na południowym wschodzie Lombardii, firma Salumificio Pedrazzoli, zaczęła swoją działalność w 1951 roku, kiedy Arnaldo Pedrazzoli pracujący w delikatesach, zdecydował się założyć własną firmę. Dziś wciąż Salumificio Pedrazzoli produkuje wędliny według starej, włoskiej tradycji masarskiej. Technologia nie zastąpiła pracy rąk wykwalifikowanych rzemieślników i doskonałej jakości surowców.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Rodzina Pedrazzoli to jedna z niewielu we Włoszech, która prowadzi zintegrowany i zamknięty proces gospodarstw hodowlanych. Hodowla, ubój i przetwarzanie to działania połączone ze środowiskiem i naturą, z ludźmi i ich możliwościami w celu zapewnienia najwyższej jakości. Zrównoważona strategia Salumificio Pedrazzoli nie kończy się tutaj: w swoim cyklu produkcyjnym firma stosuje metody ekologiczne, aby zużywać mniej zasobów i promować kulturę niskiego wpływu na środowisko, poczynając od swoich organicznych gospodarstw hodowlanych z wolnym wybiegiem, poprzez systemy fotowoltaiczne zapewniające energię elektryczną, do przyjaznych dla środowiska i posiadających certyfikat FSC materiałów i opakowań. To wszechstronne zrównoważenie ma także stronę socjalną we współpracy i realizacji wspólnych projektów z Onlusem, stowarzyszeniem wolontariatu pracowniczego, szkołami czy instytutami formacji.
CO OZNACZA HODOWAĆ I PRODUKOWAĆ EKOLOGICZNIE?
Aby hodować zwierzęta, musimy zacząć od gospodarstwa z jego polami uprawnymi, ponieważ pasza dla zwierząt także musi być ekologiczna (bez gmo, bez hormonów) i pochodzić z własnej firmy. Jest dużo droższa od konwencjonalnej i nie może być niczym wspomagana jak na przykład substancjami przyspieszającymi wzrost czy poprawiającymi smak żywności. Z tego powodu wymagany czas hodowli do uzyskania odpowiedniej wagi zwierzęcia jest dłuższy. Jeśli w hodowli konwencjonalnej świnia uzyskuje wagę w ciągu 9-10 miesięcy, to w hodowli organicznej taką samą wagę uzyskuje po 12 miesiącach. W Rozporządzeniu Organicznym, które wskazuje również maksymalną ilość zwierząt, jakie można hodować na jednym hektarze ziemi. Z tego powodu na tej samej powierzchni, na której hoduje się 1 000 świń, w hodowli organicznej może być ich tylko 100, do tego mogących się paść i żyć na dużej przestrzeni (wolny wybieg), z mniejszym ryzykiem zachorowania, a leczonych przy użyciu leków homeopatycznych i fitoterapii. Hodowla bio to powrót do starej, autentycznej produkcji, w której istniały trwałe powiązania między rolnikiem, producentami i hodowcami.
PRODUKCJA ŻYWNOŚCI TO PRZEDŁUŻENIE NATURY
PrimaVera Bio, ekologiczna linia produktów Salumificio Pedrazzoli, urodziła się 21 lat temu dzięki intuicji Elisy Pedrazzoli, która jest odpowiedzialna za tę linię. Jej idea polegała na produkcji wędlin z mięsa pozyskiwanego z hodowli organicznych przy poszanowaniu przyrody, środowiska i zwierząt, a także w trosce o przyszłe pokolenia. PrimaVera Bio reprezentuje awangardę przyjaznej dla środowiska filozofii Salumificio Pedrazzoli. Od 1996 roku aż do dzisiaj, PrimaVera Bio rozwija się głównie dzięki powolnym i przemyślanym procesom, na które składają się praktyki, badania i „know-how”. „Produkcja żywności jest dla nas przedłużeniem natury” - deklaruje Elisa Pedrazzoli. Cel został osiągnięty i potwierdzony prestiżową nagrodą „GOOD PIG 2016” przyznaną w czerwcu przez CIWF (Compassion in World Farming), międzynarodowe stowarzyszenie promujące zasadę dbania o dobrostan zwierząt w gospodarstwach hodowlanych branży spożywczej oraz nagradzające firmy postępujące moralnie i zgodnie z tą zasadą. Salumificio Pedrazzoli chce linią „PrimaVera Bio” zaspokoić wymagania konsumentów oczekujących produktów tak „czystych”, jak to możliwe, a mianowicie o najmniejszej liczbie składników. Azotyny i azotany nie są stosowane w produktach sezonowanych, nie stosuje się produktów ubocznych z produkcji mleczarskiej, a jedynie w niewielkim stopniu surowy cukier, jeśli jest to konieczne.
Aby dodać komentarze
musisz być zalogowany.