Piwo bezglutenowe
gotujwstylueko.plPiwo bezalkoholowe to napój, który do niedawna był obiektem drwin i żartów. Obecnie coraz chętniej sięgają po niego nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Co sprawia, że piwo bezalkoholowe zyskuje na popularności? Dlaczego warto wybrać te ekologiczne?
Wbrew powszechnej opinii, skład piwa bezalkoholowego nie różni się od jego alkoholowego odpowiednika. Do produkcji używana jest woda, słód jęczmienny oraz suszone szyszki chmielu. Wiele osób twierdzi nawet, że ma ono bardziej wyrafinowany smak i intensywniejszą barwę. Proces jego powstawania również przebiega tak samo do momentu, w którym fermentacja jest przerywana, co nie dopuszcza do wytworzenia alkoholu. W wyrobie, jakim jest piwo bezalkoholowe, zawartość alkoholu nie może przekroczyć 0,5% całkowitej objętości.
PIWO BEZALKOHOLOWE A ZDROWIE
Napój ten chroni przed wolnymi rodnikami dzięki zawartości przeciwutleniaczy, wzmacnia system odpornościowy, a także jest niskokaloryczne. Nie zawiera tłuszczu i cholesterolu oraz pomaga uzupełnić niedobory miedzi, co sprawia, że m.in. zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych. Bogate jest w polifenole, mikroelementy i witaminy z grupy B. Niektóre z piw bezalkoholowych, w tym ekologiczne piwo bezalkoholowe Neumarkter Lammsbrau, mają właściwości izotoniczne, potwierdzone przez Uniwersytet Techniczny w Monachium. Dowiedzione zostało, że pite przez maratończyków w ilości nawet 1,5 litra dziennie obniża poziom leukocytów we krwi o 20%, zmniejszając tym samym stan zapalny. Ponadto zawartość chmielu pomaga w walce z bezsennością.
CO LEPSZE?
Picie piwa bezalkoholowego nie wiąże się z objawami odwodnienia, kaca i uzależnienia. Jest idealną alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą spożywać alkoholu. Wybierając piwo bezalkoholowe ekologiczne mamy pewność, że składniki używane do jego warzenia pochodzą wyłącznie z certyfikowanych upraw ekologicznych, nie zawierają substancji szkodliwych, pozostałości pestycydów czy sztucznych konserwantów. To ważny czynnik w dzisiejszej pogoni za zdrowiem. W ofercie znaleźć można także ekologiczne piwo bezalkoholowe bezglutenowe.
Artykuł pochodzi z kwartalnika lato 2018 Gotuj w stylu eko.pl
Przemysław Dąbrowski - ekspert kategorii piwo
Aby dodać komentarze
musisz być zalogowany.