Zdrowy styl życia to moja pasja.
Moje motto to, aby było smacznie i zdrowo!
Zdrowy styl życia to moja pasja.
Moje motto to, aby było smacznie i zdrowo!
Wiele kobiet dowiadując się o radosnej nowinie rosnącego w jej brzszku maleństwa zadaje wiele pytań. Jednym z nich jest „Czy istnieje prawidłowa dieta w ciąży?”. Jak to w przypadku diet bywa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda z nas jest inna, każda ma inne potrzeby, a co za tym idzie, każda dieta powinna być dobrana indywidualnie. Jednak istnieje kilka ogólnych reguł i zasad, którymi może kierować się przyszła mama sięgając po produkty spożywcze oraz przygotowując posiłki.
Przyszła wiosna! To najlepszy czas, aby uporządkować balkon, który po okresie jesienno – zimowym pozostawia pewnie wiele do życzenia. To czas, gdy przyroda budzi się do życia, zatem zadbajmy również o nasze najbliższe otoczenie. Zaprośmy do domu kolorowe i zielone rośliny, a wraz z nimi owady i trochę słońca.
Gdy poczynisz już pierwszy krok, jakim jest postanowienie: „W tym roku mój balkon będzie wizytówką wiosny!”, nadchodzi czas na jego realizację. Jak się za to zabrać? Jest to prostsze, niż Ci się wydaje!
Co jeść jesienno – zimową porą?
Jesień, a przede wszystkim zima to okresy, przez wielu postrzegane jako ubogie w owoce i warzywa. „Znowu te nudne ziemniaki i pomidory z puszki?” – to pytanie przewija się przez kilka miesięcy w roku.
A jeśli wcale tak nie musi być i czas, który został owiany złą sławą oferuje nieco więcej?
Istnieje wiele teorii odżywiania. Ja wierzę, że najlepszym jedzeniem jest to, które oferuje nam nasza strefa klimatyczna w danej porze roku i to właśnie z tych produktów powinniśmy czerpać garściami. W przypadku jesieni nie mamy się o co martwić, ponieważ to bardzo owocny okres. W zimie sytuacja wygląda nieco inaczej.
JAK DBAĆ O SKÓRĘ, BY BYŁA PROMIENNA PRZY CODZIENNYM MAKIJAŻU?
To pytanie, które zadaje sobie prawie każda kobieta. Czy istnieje sekret, dzięki któremu cera będzie zdrowa nawet przy codziennym, często mocnym makijażu? Odpowiedź nasuwa się sama - kluczem do zachowania promiennej twarzy jest długotrwała pielęgnacja kosmetykami, które zawierają tego, czego w naturze najwięcej. Każdy z nas jest inny i dlatego ważny jest indywidualny dobór specyfików. Jednak jest kilka praktyk, które sprawią, że skóra będzie wyglądała zdrowiej i bardziej świeżo.
Domowa uprawa ziół na balkonie. Zielony balkon to nie tylko przepiękne klimatyczne miejsce w miejskim rozgardiaszu ale również apteczka wypełniona witaminami i minerałami w smakowitej formie. Jak zacząć własną uprawę ziół? Podpowiemy! A w doniczkach wyrośnie Ci:
Bazylia, Pietruszka, Lubczyk, Majeranek, Kolendra, Mięta, Szałwia, Szczypiorek, Melisa, Koper
KUCHENNY NIEZBĘDNIK
Dzisiaj o tym, co każdy amator kucharz powinien mieć w swoich szafkach kuchennych oraz jakie triki pomogą mu smacznie i sprytnie gotować. W tym niezbędniku uwzględnione zostały różne kategorie. Począwszy od produktów, przez metody zdrowego gotowania, aż po triki kuchenne, które sprawią, że pichcenie staje się łatwiejsze.
Społeczna odpowiedzialność za środowisko to trend, do którego przyłączyło się już wiele krajów oraz światowych producentów. Widać to szczególnie na przykładzie dwóch kontynentów – Ameryki i Europy. Ludzie coraz częściej uświadamiają sobie, że przyszłość naszej planety zależy od nas samych. Dzięki temu to również producenci muszą zmieniać swoje strategie działań, aby odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i pochwalić się swoim wkładem w ochronę środowiska. Jednak liczą się również małe kroki, które możemy na co dzień wdrożyć w naszą codzienność. Jednym z nich jest nurt „zero waste”, który dotyczy wielu sfer życia. Jego założeniem jest wykorzystanie wszystkich możliwych zasobów w taki sposób, aby ich nie marnować.
Produkty poprawiające humor.
Każda pora roku ma swój niepowtarzalny urok.
Jednak okres jesienno – zimowy charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą ilością promieni słonecznych. To jeden z powodów, przez które często spada nasze dobre samopoczucie.
Jak temu zaradzić?
W bardzo prosty sposób – odpowiednim jedzeniem!
Co jeść, żeby uchronić się przed depresją?
Wiele osób uważa, że lato to pora roku, która obfituje w największą ilość świeżych i zdrowych produktów. To prawda. Jednak ja pokusiłabym się o stwierdzenie, że jesień wcale od niej nie odbiega i oferuje szereg darów, które z pewnością można uznać za polskie superfoods’y. Tym bardziej, że jest to okres wzmożonych infekcji i przeziębień. Zatem co najlepiej jeść jesienią, aby zadbać o swoje zdrowie? Na to pytanie odpowiem prezentując listę produktów, których nie może zabraknąć w naszym jesiennym menu!
Algarve - perełka Portugalii
Algarve to południowy region Portugalii przez wielu nazywany perełką całego państwa.
Nie bez przyczyny!
Przepiękne widoki, oceaniczna bryza i monumentalne klify, a na domiar wszystkiego pyszne jedzenie.
To raj dla osób, które szukają aktywnego odpoczynku na łonie natury.
Czy wiesz, że wiele roślinnych olejków posiada naturalne filtry ograniczające dostęp szkodliwych promieni słonecznych? Dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę. To najbardziej uniwersalne kosmetyki, możemy smarować nimi skórę, włosy, a także używać jako środek już po opalaniu. Możemy też iść o krok dalej i komponować własne mieszanki różnych olejków dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.
Czy zdarzyło się Wam, że kupiliście kosmetyk, który nie był dostosowany do waszego typu cery lub powodował uczulenia? Takie sytuacje przytrafiły się chyba każdemu. Dlatego zachęcamy Was do tworzenia autorskich mieszanek i naturalnych kosmetyków, które będą w pełni dostosowane do Waszych potrzeb. Na początek coś prostego i przynoszącego natychmiastowe efekty – maseczki na twarz!
„Mój buraku, mój buraczku, mój czerwony...”
Jednym z polskich warzyw o wyjątkowych właściwościach jest burak zwyczajny. Nie jest on wymagający w uprawie, dlatego jest powszechnie dostępny w niskich cenach. Charakteryzuje się neutralną naturą termiczną. Posiada słodki smak, a w 100 g ma jedynie koło 38 kcal, co czyni go produktem, jak najbardziej właściwym na diecie wyszczuplającej. Surowy burak posiada niski indeks glikemiczny (IG) = 30, nie podnosi gwałtownie cukru we krwi. W takiej postaci mogą go spożywać cukrzycy. Po ugotowaniu indeks glikemiczny buraka wzrasta ponad dwukrotnie (IG) = 65.
Pomarańczowe zdrowie
Warzywa stanowią istotny element naszej codziennej diety. Należy dołączać je do większości posiłków, czy to na surowo, czy w postaci gotowanej, upieczonej, ugotowanej na parze. Najlepszym wyborem będą warzywa sezonowe, pochodzące z lokalnych ekologicznych upraw. Wtedy możemy być pewni, że oczyszczą nasz organizm z toksyn i będą wykazywały działanie regenerujące.
Jednym z takich warzyw jest marchew. Charakteryzuje się lekko słodkim smakiem. Ma neutralną naturę termiczną, co oznacza, że może być spożywana o każdej porze roku. W 100 g zawiera nieco ponad 30 kcal i prawie 4g błonnika, dlatego warto włączyć ją do diety.
Jesień to pora roku, która obfituje w wiele skarbów. Są nimi między innymi wspaniałe polskie jabłka. To owoc znany wszystkim. Posiada on mnóstwo zastosowań, zarówno w kuchni, jak i innych dziedzinach przemysłu.
Jabłka charakteryzują się ochładzającą naturą termiczną. Zmniejszają gorąco w organiźmie i nawilżają go. Ponadto poprawiają apetyt, dlatego warto podawać je małym niejadkom. Dzięki zawartości kwasu jabłkowego i winogorowego pomagają w problemach z niestrawnością. Kwasy powstrzymują rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym. Te cudowne owoce mają w swoim składzie również pektyny. Pektyny usuwają z organizmu trujące metale (rtęć, ołów) i pomagają w walce z cholesterolem. Są ukojeniem również w walce z chorobami wątroby i pęcherzyka żółciowego.
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia większość instytucji, szkół i przeszkoli organizuje akcje dbania o zieleń, sadzenia drzew, czy sprzątania okolicy. Już od najmłodszych lat uczymy się, jak ważne dla naszego zdrowia i zachowania harmonii na świecie jest czyste środowisko. Jednak na co dzień w domowym zaciszu również możemy zatroszczyć się o naszą planetę. Wystarczy zastosować kilka prostych trików, które pozytywnie wpłynął na środowisko i zasobność naszego portfela!
Zioła oraz ich przeróżne zastosowania mają tyle lat, co ludzkość. Od pradawnych czasów były one wykorzystywane, jako pożywienie i lekarstwa. Już w starożytnym Egipcie oraz Chinach i Indiach sporządzano leki na bazie ziół. W Polsce początki uprawy ziół znajdowały się na terenie Biskupina i datuje się je na około 350 r.p.n.e. Przez lata służyły ludzkości nie tylko, jako specyfiki lecznicze, ale również kosmetyki. Jednak wraz z rozwinięciem się nowoczesnych metod leczenia ziołolecznictwo odeszło w cień. Niesłusznie, ponieważ zioła to dobro natury, dzięki któremu możemy uchronić się przed wieloma schorzeniami i osiągnąć równowagę psychofizyczną.
Jedz jabłka na zdrowie!
Jesień to pora roku, która obfituje w wiele skarbów. Są nimi między innymi wspaniałe polskie jabłka. To owoc znany wszystkim. Posiada on mnóstwo zastosowań, zarówno w kuchni, jak i innych dziedzinach przemysłu.
Jabłka charakteryzują się wychładzającą naturą termiczną. Zmniejszają gorąco w organiźmie i nawilżają go. Ponadto poprawiają apetyt, dlatego warto podawać je małym niejadkom. Dzięki zawartości kwasu jabłkowego i winogorowego pomagają w problemach z niestrawnością. Kwasy powstrzymują rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym. Te cudowne owoce mają w swoim składzie również pektyny. Pektyny usuwają z organizmu trujące metale (rtęć, ołów) i pomagają w walce z cholesterolem. Są ukojeniem również w walce z chorobami wątroby i pęcherzyka żółciowego.
Bogata oferta produktów ekologicznych otwiera przed nami nowe możliwości eksperymentowania w kuchni. Jednak niektóre produkty można wykorzystać również w domowym spa, jako naturalne, pozbawione chemikaliów kosmetyki. Na szczególną uwagę zasługują ekologiczne oleje bogate w witaminy i minerały. Mogą one posłużyć do przygotowania domowych preparatów na twarz i ciało.
Obecnie dieta wegańska w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. Czym tak naprawdę jest weganizm? To przede wszystkim dieta opierająca się na spożywaniu produktów pochodzenia roślinnego. Wyłącza ona z jadłospisu mięso (w tym ryby i owoce morza) oraz wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym jajka, nabiał, czy miód). Wybór takiej diety zazwyczaj wynika z powodów etycznych. Weganie w żaden sposób nie chcą wspierać przemysłu, który wykorzystuje i krzywdzi zwierzęta. Ma to swoje odzwierciedlenie również w innych aspektach życia, np. rezygnacja z zakupu skórzanych ubrań, futer, czy produktów testowanych na zwierzętach (np. kosmetyków).
Śmiało można stwierdzić, że sól to najbardziej popularna przyprawa, którą stosuje się na całym świecie, we wszystkich kuchniach! Znana jest już od starożytności. Z pewnością poprawi smak każdej potrawy i nada jej charakteru. Jednak czym tak naprawdę jest? Otóż to prawie czysty chlorek sodu, tj. związek chemiczny powstający w wyniku reakcji kwasu z zasadą, który czasem jest wzbogacany np. o związki jodu. Co ciekawe sól nie ma kalorii! Jednak nie zawsze korzystnie wpływa na zdrowie, szczególnie spożywana w dużych ilościach!
Każdy z nas wie, jak wyjątkowym czasem są święta Bożego Narodzenia. Potrafimy cały rok zdrowo się odżywiać i dbać o kondycję fizyczną. Jednak gdy zaczynamy odczuwać wspaniałą, ciepłą atmosferę świąt wszystko się zmienia. Sięgamy bezkarnie po ciasta, mięsa, wyroby mączne… jednak czy to ma sens? Oczywiście nie zaszkodzi nam jeden kawałek ciasta, czy porcja pszennych pierogów z mięsem lub grzybami. Ale biorąc pod uwagę, że magii świąt oddajemy się w zasadzie już od początku grudnia poprzez kuszące świąteczne reklamy i przepełnione świątecznymi słodyczami półki sklepowe, to bez wahania można stwierdzić, że nie wyjdzie nam to na zdrowie!
Woda kokosowa to napój, który obecnie zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród sportowców. Ale czy to może nie jest kolejny przereklamowany produkt, który stał się po prostu modny? Otóż nie!
Poniżej przedstawiam Wam szereg zalet wody kokosowej, które świadczą o jej pozytywnym wpływie na nasz organizm.
Przede wszystkim należy zacząć od tego czym jest woda koksowa? Nie należy jej mylić z mleczkiem kokosowym!
Woda kokosowa to przezroczysty, lekko mętny płyn, który znajduje się wewnątrz jeszcze zielonych orzechów kokosowych.
Bardzo popularna dieta wegańska zyskując coraz większe rzesze zwolenników niesie za sobą też wiele pytań. Są to zazwyczaj pytania o ilość spożywanego białka oraz składników mineralnych. Weganizm to styl życia, którego jednym z filarów jest dieta niezawierająca nie tylko mięsa, ale również produktów pochodzenia zwierzęcego, np. jajek, jogurtów, mleka, miodu.
Powszechny trend na zdrowy tryb życia mocno ogranicza spożycie mięsa oraz produktów odzwierzęcych. Należy pamiętać, że wykluczając te grupy produktów przede wszystkim trzeba zapewnić organizmowi inne ich źródła. Można wyróżnić kilka podstawowych grup pokarmowych, na których opiera się dieta wegańska, są to: pełne ziarna zbóż, rośliny strączkowe, warzywa i owoce, orzechy oraz nasiona
W dzisiejszych czasach zakwaszenie organizmu to jeden z podstawowych problemów zdrowotnych, będących przyczyną wielu chorób. Zakwaszenie to nic innego jak zaburzenie gospodarki zasadowo- kwasowej w naszym organizmie. Wskaźnik warunkujący odczyn kwasowy lub zasadowy to pH. Czysta woda posiada pH na poziomie 7.0, czyli jest obojętna. Natomiast ludzka krew optymalnie powinna mieć nieco zasadowy odczyn i wskazywać zakres pH pomiędzy 7,35- 7,45 (wtedy możemy mówić o zachowaniu odpowiedniej gospodarki kwasowo- zasadowej naszego organizmu). Badanie dotyczące pH można wykonać zarówno z krwi, jak i moczu.
Powszechnie panujący trend na zdrowy tryb życia odnosi się również do zagadnienia odpowiedniej pracy jelit. To podstawowa wiedza z zakresu funkcjonowania organizmu ludzkiego, którą zdobywamy już w latach szkolnych. Jednak wiedza jest ulotna i często z biegiem czasu zapominamy, jaką tak naprawdę rolę odgrywają oraz jak o nie dbać, by dobrze nam służyły.
Jelita to jedna z części składających się na cały układ pokarmowy, a tym samym to jego najdłuższy odcinek. Możemy wyróżnić dwa główne typy jelit: jelito cienkie oraz grube.
Święta Wielkanocne zbliżają się dużymi krokami. To moment, kiedy wiele osób może zwolnić tempo swojego życia i cieszyć się chwilami spędzonymi z bliskimi. Dla gospodyń domowych to czas kulinarnych szaleństw, a dla domowników i gości okazja, by posmakować tradycyjnych świątecznych potraw. Nierzadko wiąże się to również z nadmiernym łakomstwem, przez co święta stają się po prostu sposobnością do nieustannego objadania się, które z kolei może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Cukier to słowo powszechnie kojarzone przez nas z białymi kryształkami wytwarzanymi z buraków cukrowych. Jednak czym tak naprawdę jest cukier? Jaką rolę pełni w naszym organizmie i jakie są jego alternatywne źródła?
Z naukowego punktu widzenia to węglowodan, czyli organiczny związek chemiczny składający się z atomów węgla, wodoru i tlenu. Są to związki najczęściej występujące w roślinach. Cukry dzielą się na cukry proste, dwucukry i wielocukry.
Nie, nie jest konieczna. Użytkownicy niezarejstrowani w serwisie mają swobodny dostęp do przepisów, artykułów, komentarzy i innych treści zamieszczonych w serwisie - nie mogą ich jednak dodawać. Tylko zarejestrowany Użytkownik serwisu może dodać własny przepis, napisać komentarz lub artykuł (w tym wypadku konieczny będzie kontakt z Administratorem). Ponadto zarejestrowani Użytkownicy mają możliwość grupowania ulubionych przepisów i tekstów, biorą udział w Rankingu punktowym i wreszcie - mają możliwość wymiany zdobytych punktów na nagrody.
Regulamin serwisu www.gotujwstylueko.pl.
Najczęstsze przyczyny problemów z logowaniem:
1. Czy konto w serwisie zostało aktywowane? W mailu potwierdzającym rejestrację w serwisie znajduje się link aktywacyjny - logowanie do serwisu będzie możliwe dopiero po kliknięciu tego linku i aktywowaniu konta.
2. Czy podczas wpisywania hasła był wciśnięty Caps Lock? System rozróżnia małe i duże litery w haśle, dlatego klawisz Caps Lock musi być wyłączony w trakcie wpisywania hasła.
3. Czy wpisane hasło było prawidłowe? Jeżeli nie pamiętasz hasła użytego przy rejestracji w serwisie, można użyć przycisku "Reset hasła", który znajduje się poniżej okna logowania.
Wystarczy kliknąć na symbol otwartych drzwi znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu (na belce z danymi zalogowanego Użytkownika).
Serwis wyposażony został w dwie wyszukiwarki:
- wyszukiwarka ogólna na belce menu głównego - przeszukuje wszystkie treści w serwisie (przepisy, artykuły, newsy, porady), szuka zadanej frazy zarówno w tytule, jak i w treści,
- wyszukiwarka przepisów na stronie Przepisy - szuka zadanej frazy w nazwie i w składnikach, dodatkowo wyposażona została w filtry.
Wystarczy otworzyć zakładkę Polubione i znaleźć przepis (lub inny wpis), który ma być usunięty z ulubionych. Następnie klikamy na ikonkę serca (tę samą, która służy do polubienia) i gotowe - przepis powinien zniknąć z zakładki Polubione.
Przepisy mogą komentować wyłącznie zalogowani Użytkownicy. Wystarczy kliknąć na ikonkę dymku dialogowego, która znajduje się zawsze poniżej przepisu (obok ikonki serca).
Użytkownik ma do dyspozycji 2 sposoby prezentacji zgromadzonych na swoim Koncie punktów:
- Całkowita liczba punktów zgromadzonych przez Użytkownika (wraz z punktami wymienionymi już na Nagrody) dostępna jest w Profilu Użytkownika (wymagana rejestracja i logowanie) oraz w Rankingu.
- Aktualna liczba punktów dostępnych do wymiany na nagrody (całkowita liczba punktów zgromadzonych przez Użytkownika pomniejszona o punkty już wymienione na Nagrody) dostępna jest w profilu Użytkownika (wymagana rejestracja i logowanie).
Wystarczy odwiedzić zakładkę Nagrody i wybrać jedną z nagród (jeżeli pozwala na to stan punktów można wybrać wiele nagród). Następnie należy wybrać sposób dostarczenia przesyłki (możliwy jest odbiór osobisty w najbliższym sklepie ekologicznym lub usługa Poczty Polskiej).