Pokarm bogów. W ten sposób starożytni Grecy definiowali miód, który chętnie składali w ofierze swoim bóstwom religijnym. Miód od wieków otoczony był sławą, nieomal kultem, we wszystkich częściach świata. Malowidła ścienne odkryte w Hiszpanii i Afryce, datowane na trzydzieści pięć tysięcy lat wstecz, pokazują ludzi zbierających plastry z miodem – to niezbity dowód, że człowiek znał nieocenioną wartość tego środka spożywczego od najdawniejszych czasów.
Miód a region pochodzenia
Miód to ekstremalnie bogaty, oryginalny i lekkostrawny pokarm. Charakteryzuje się licznymi subtelnymi różnicami smakowymi, które zależą głównie od dwóch czynników: kwiatów i pszczół. Każdy miód Alce Nero oferuje aromat
i smak charakterystyczny dla konkretnego rodzaju kwiatów: od smaków wybrzeża Morza Tyrreńskiego zawartych w łyżce miodu z eukaliptusa, po gorzkawy smak lasu, który można wyczuć w miodzie kasztanowym.
Mnogość smaków, kolorów, zapachów, odmienna struktura i konsystencja, różne właściwości odżywcze, w końcu – różne regiony produkcji, dostarczają smakoszom wielu możliwości połączenia miodu z innymi produktami lub recepturami. Rzeczywiście, miód staje się unikalnym produktem wprost wynikającym z relacji zachodzących między naturą, człowiekiem i pszczołami.
Alce Nero oferuje szeroką gamę miodów ekologicznych, jedno i wielokwiatowych, dając możliwość poznania różnorodnych cech każdego z nich, ponieważ smakowanie miodu jest obcowaniem z tysiącami kolorów i zapachów - zawsze różnych, zawsze ciekawych, zawsze zależnych od warunków, w których miód powstaje.
Aby dodać komentarze
musisz być zalogowany.