Ekologiczne sery dojrzewające - Hooidammer
gotujwstylueko.plHooidammer
Ekologiczne sery dojrzewające
Marka Hooidammer należy do rodziny serowara Henriego Williga. Od 1974 roku Henri Willig produkuje, pakuje i dostarcza najwyższej jakości ekologiczne sery. W Hooidammer wszyscy podzielają pasję rodzinnej firmy i jej miłość do kwitnącej przyrody. Tętniące życiem łąki dają bogate, kremowe i czyste mleko, które jest najlepszym punktem wyjścia dla ekologicznych serów. Marka Hooidammer i jej hodowcy bydła mlecznego są wzorem do inspiracji w dziedzinie dbania o bioróżnorodność.
NASZA FILOZOFIA
Jako nowoczesny producent wychodzimy naprzeciw zmieniającym się priorytetom i wymaganiom społeczeństwa i Konsumentów. Wierzymy, że wzrost, zrównoważony rozwój i inne dobre praktyki idą w parze. Różnorodność naszego asortymentu serów znajduje odzwierciedlenie w naszym procesie produkcyjnym. Jesteśmy przyzwyczajeni do szybkiego i skutecznego przełączania się między różnymi rodzajami sera w małych i średnich partiach.
W OTOCZENIU CUDÓW NATURY
Nasze sery produkujemy w tętniącym bioróżnorodnością miejscu otoczonym naturalnym pięknem dzikiej przyrody. W pobliżu znajdują się aż cztery parki narodowe oraz Światowe rezerwaty biosfery i Morze Wattowe. Ten cud natury jest wpisany na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO i na podstawie konwencji ramsarskiej uznany za „obszar wodno - błotny mający znaczenie międzynarodowe”. Morze Wattowe to unikalne siedlisko przyrodnicze u wybrzeży Wysp Fryzyjskich. Co ciekawe - tak naprawdę Morze Wattowe nie jest morzem, tylko płytkim i bardzo długim (450 km) przybrzeżnym akwenem w południowo - wschodniej części Morza Północnego. W większości składa się z wattów - szerokich równin pływowych, które są odsłaniane podczas odpływów.
Współpracujemy z około 20 ekologicznymi i biodynamicznymi hodowcami bydła mlecznego, z których większość znajduje się we Fryzji na północy Holandii, w pobliżu naszej fabryki sera w Heerenveen.
WSPÓLNA TROSKA O PRZYSZŁOŚĆ
Nasi rolnicy aktywnie uczestniczą w ochronie, a także przywracaniu naturalnego piękna, między innymi uczestnicząc w programach ochrony i odbudowy populacji ptaków łąkowych. Dzięki ich staraniom przyroda i hodowla bydła wzajemnie się wzmacniają, co jest ważnym warunkiem wstępnym dalszego wytwarzania smacznego ekologicznego sera przez wiele przyszłych pokoleń.
Artykuł jest opublikowany w magazynie gotuj w stylu eko.pl Nr 17 Lato 2021
Aby dodać komentarze
musisz być zalogowany.